YENİŞEHİR VETERİNER KLİNİĞİ

İstanbul / Ümraniye

#

Site Mah. Atay Caddesi No:16/B
Atakent, Ümraniye / İstanbul

(216) 533 0012

Canlı Yardım
YENİŞEHİR VETERİNER KLİNİĞİ HAKKINDA

Hayvan sevmek karşılıksız sevmektir. Hiç bir karşılık ve beklenti içine girmeden ona zaman ayırmak ve onu da hayat planlarınızın içine almaktır. Bağlanmak, özlemek özveride bulunmaktır. Yeri geldiğinde beraber üzülüp sevinmektir. Hayvan sevmek hayatı sevmek onunla barışmaktır. Yolda yürürken, durakta beklerken gördüğünüz hayvanları düşünün, onlar hayatımızın renkli parçaları aslında. Örneğin kedilerin şehir yaşamına nasılda mükemmel uyum sağladığını farkedeceksiniz. Hangi çocuk köpek yavrularını sevmez. Hangimiz çocukken civciv bakmadık. Hastalanınca arkasından ağlamadık? Çoğumuzun evinde muhab bet kuşumuz vardır ve onları konuşturmayı bile başardık. Biz toplum olarak hayvan severiz. Ancak yirmibirinci yüzyıl hayat şartlar bizi bizden uzaklaştırdığı gibi doğadan ve doğal hayatın önemli bir parçası olan evcil hayvanlardan da uzaklaştırıyor. Buna direnmeli ve ruh sağlığı daha yerinde bir toplum için hayvan sevmeye devam etmeliyiz. Batıl olanı bir kenara bırakmalıyız. Kara kedi şanssızlık getirmez. Kedi bulunduğu ortamdaki negatif enerjiyi yok eder. Bundan dolayıdır ki neredeyse bütün dinlerde kutsal kabul edilmiş ve ibadethanelerin vazgeçilmezi olmuştur. Tabi yüzyıllarca yakaldığı farelerle vebanın yayılmasını engellediğini de atlamamak lazım.

Hayvan severken de üstümüze düşen görevleri yerine getirmeliyiz. Aşılarını zamanında ve eksiksiz yaptırmalıyız. Bu aşılar hem hayvanımızı hastalıklardan koruyacak hem de bizleri hayvanlardan bulaşan kuduz gibi zoonoz hastalıklardan korumak için yapılmaktadır. Beslenmelerine dikkat etmeli ve ne aşırı kilo aldırmalı ne de zayıf bırakmalıyız. Onları düzenli gezmeye çıkartmalıyız ve sorumluluk aldığımız unutmamalıyız. Onların da yaşam hakkına saygı duymalıyız.


HİZMETLER

1 Görüş


Veteriner Vakti

VeterinerVakti Editör Ekibi

Veteriner Vakti!

13.07.2019

4.0

Yenişehir veteriner kliniği İstanbul ili Ümraniye ilçesinde veteriner kliniği olarak sizlere hizmet vermektedir. Klinik bilgileri editörlerimiz tarafından incelenmiş, düzenlenmiş ve yayına alınmıştır. Yorum kurallarına uymuyan gönderileriniz onaylanmayactır. Size ve minik dostlarımıza sağlıklı,neşeli günler dileriz.

0 kişi yardımcı oldu butonuna tıkladı Yardımcı Oldu

#

Site Mah. Atay Caddesi No:16/B
Atakent, Ümraniye / İstanbul

(216) 533 0012

Canlı Yardım